Mladí queer ľudia - akí sú a či ich trápi?

Pozvánka PRIDE týždeň: Mladí Queer ľudia – Akí sú a čo ich trápi? 27.7.2020

Magazín QYS a Nová Cvernovka vás pozývajú na teplú diskusiu a premietanie filmu v rámci sprievodných podujatí PRIDE týždňa. Podujatie sa bude konať 23. júla 2020 (štvrtok) o 19:00 hod. v Novej Cvernovke na Račianskej 78 v Bratislave.     

Prijatie LGBT+ komunity na Slovensku prechádza vývojom, ktorí sa dotýka niekoľkých vekových generácií. Ako ju vníma tá dospievajúca? Sú slovenské školy stále prostredím šikany? Ako slovenskí rodičia reagujú na coming out?

A čo hovoria mladí queer ľudia na politickú situáciu – dotkla sa ich diskusia okolo referenda za rodinu a čo si myslia o zložení súčasného parlamentu? Chcú ostať alebo odísť? V diskusii teplého magazínu QYS sa podelia so svojimi skúsenosťami a zážitkami. Moderuje Marek Hudec. Z pohľadu experta na šikanu a rodovú rovnosť sa zapojí Andrej Kuruc.

Po diskusii večer v rámci programu Leto pod palmou pokračuje premietaním filmu 120 tepov za minútu o francúzskych aktivistoch a aktivistkách, ktorí a ktoré v 90. rokoch bojovali proti farmaceutickým firmám a politikom. Vyhral cenu César za najlepší francúzsky film roku 2017 a cenu poroty na festivale v Cannes.

Program:
19:00 diskusia
21:00 premietanie

Grafika: Šimon Chovan

Viac informácií o programe podujatia nájdete tu: ? facebook.com/events/2833440270097596/

Podujatie je súčasťou PRIDE Week a podporil ho Fond na podporu umenia a Ministerstvo spravodlivosti Slovenskej republiky.

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je Logo_MS-SR_web.jpg
Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je fpu-logo1-modre-1-1024x768.jpg

O autorovi/autorke /

andrejkuruc@gmail.com

Queer Youth Slovakia.